بازرگانی یدک گستر
Rated 4.7/5 based on 1015 reviews

بزرگترین شرکت های کشتیرانی جهان

بزرگترین شرکت‌های حمل و نقل دریایی

 

کشتیرانی

 

۱-حمل و نقل دریایی توسط کشتیرانی شرکت مرسک (Maersk line)
کشتیرانی مرسک عنوان بزرگ ترین کریر حمل و نقل دریایی را به خود اختصاص داده است و در مقام اول شرکت های کشتیرانی حمل و نقل  بین المللی دریایی قرار دارد. این خط حمل و نقل دریایی متعلق به کشور دانمارک می باشد. کشتیرانی مرسک دارای ۵۸۰ کشتی که حدود ۲۷۲ عدد از آنها در تملک خود خط و ۳۰۸ عدد از کشتی ها را به صورت چارتر در اختیار دارد. این خط کشتیرانی در سال ۲۰۱۴، در مجموع حمل ۲۰۸ میلیون TEU(واحد کانتینری) را به عهده داشته است.

کشتیرانی حمل و نقل دریایی مرسک در ۱۳۵ کشور حضور داشته و دارای ۹۰۹/۸۸ نفر نیروی انسانی است که این امر موجب شده که بزرگ ترین و گسترده‌ترین کشتیرانی حمل و نقل بین المللی دریایی جهان محسوب شود.

 

 


۲- حمل دریایی توسط کشتیرانی شرکت MSC) Mediterranean Shipping company)
در مقام دوم کشتیرانی های حمل و نقل دریایی بزرگ دنیا، کشتیرانی MSC یا کشتیرانی مدیترانه قرار دارد که این شرکت در سال ۱۹۶۵ در ژنو سوئیس (دفتر مرکزی) تأسیس شد. این خط کشتیرانی حمل ونقل دریایی، ۲/۴۳ میلیون TEU در اختیار دارد.MSC در۱۵۰ کشور و ۳۱۶ بندر دنیا حضور دارد که بیش از ۲۰۰ مسیر بین المللی را طی می کند. این خط کشتیرانی دارای بیش از ۲۴۰۰۰ نیروی انسانی است.

 

 

 


۳-حمل دریایی توسط کشتیرانی شرکت CMA-CGM
کشتیرانی CMA-CGM با داشتن بیش از ۴۲۸ کشتی و ۱/۵۵ میلیون TEU عنوان مقام سوم بزرگ ترین کشتیرانی حمل و نقل دریایی را به خود اختصاص داده است. CMA اصالتاً فرانسوی است. کشتیرانی CMA با ۱۷۰ مسیر به ۴۰۰ بندر بزرگ جهان کانتینر حمل می نماید. این کشتیرانی در ۱۵۰ کشور حضور دارد و دارای بیش از ۱۸۰۰۰ نیروی انسانی فعال است.

 

کانتینر

 


۴-حمل دریایی توسط کشتیرانی شرکت ای پی ال (APL: American President Lines)

کشتیرانی حمل و نقل دریایی APL در سنگاپور مستقر است و دارای ۱۵۰ کشتی و ۱/۱ میلیون TEU است که با‌‌توجه به این حجم مقام چهارم را به خود اختصاص داده است. کشتیرانی APL دارای ۱۶۵ سال سابقه بوده و در ۹۲ کشور دنیا مشغول به فعالیت کشتیرانی است.

 

کانتینر

 


۵-حمل دریایی توسط کشتیرانی شرکت پگ لوید HAPAG – LioYD
کشتیرانی حمل و نقل دریایی هپگ لوید اصالتاً آلمانی است و با توجه به اینکه در دسامبر ۲۰۱۴ به CSAV ملحق شد. تعداد کشتی های خود را به ۲۰۰ عدد افزایش داد. با توجه به ظرفیت یک میلیون TEU عنوان پنجمین کشتیرانی را به خود اختصاص داده است.

کشتیرانی حمل و نقل دریایی هپگ لوید اصالتاً آلمانی است و با توجه به اینکه در دسامبر ۲۰۱۴ به CSAV ملحق شد تعداد کشتی های خود را به ۲۰۰ عدد افزایش داد. با توجه به ظرفیت یک میلیون TEU عنوان پنجمین کشتیرانی را به خود اختصاص داده است.

 

 


۶-حمل دریایی توسط کشتیرانی شرکت اورگرین (Ever Green line)
کشتیرانی اورگرین در کشور تایوان واقع شده است این کشتیرانی با ۱۹۰ کشتی و ظرفیت حمل ۸۵۰/۰۰۰ واحد کانتینری در مقام ششم بزرگ ترین کشتیرانی ها قرار دارد.اورگرین در سال ۲۰۰۷ از الحاق ۵ کشتیرانی ایجاد شده است و در ۱۱۴ کشور نیز مشغول به حمل دریایی می باشد.

 

کشتی

 


۷-حمل دریایی توسط کشتیرانی شرکت هامبورگ (Hamburg Sϋd Group)
این خط کشتیرانی در آلمان مستقر می باشد و حدود ۱۳۰ کشتی و دارای ۶۵۰۰۰۰ TEU است که این امر موجب شده در مقام هفتم کشتیرانی های جهان قرار بگیرد.کشتیرانی هامبورگ دارای سابقه ۱۶۵ ساله است در ۹۵ کشور دنیا فعایتهای حمل و نقل دریایی را انجام می دهد.

 

 


۸-حمل دریایی توسط کشتیرانی شرکت کاسکو (Casco Containe Line)
کشتیرانی کاسکو متعلق به کشتیرانی اقیانوس چین است. این کشتیرانی در بیش از ۱۶۲ بندر و در ۴۹ کشور مشغول حمل دریایی می باشد. کشتیرانی کاسکو دارای ۱۷۳ کشتی با ظرفیت ۷۸۶/۲۵۲، TEU می باشد. این کشتیرانی دارای ۱۳۸۹۵ نفر نیروی انسانی فعال است.

 

 


۹- حمل دریایی توسط کشتیرانی شرکت CSCL) China shipping Container Lines)
دفتر مرکزی این کشتیرانی در چین واقع شده است. دارای ۱۵۶ کشتی و ۷۰۶۰۰۰ TEU می باشد. کشتیرانی CSCl در ۶۰ کشور و بیش از ۱۸۰ بندر خدمات حمل دریایی را انجام می دهد. همچنین دارای ۶۰۰۰ نفر نیروی انسانی است.

 

کشتی

 


۱۰-حمل دریایی توسط کشتیرانی شرکت میتسوئی (Mitsui O.S.K Lines)
کشتیرانی میتسوئی اصالتاً ژاپنی است و در سال ۱۸۸۴ در توکیو آغاز به فعالیت نموده است این کشتیرانی دارای ۱۱۹ کشتی و ۵۱۳۰۰۰ TEU است.

 

کشتیرانی

 


۱۱-حمل دریایی توسط کشتیرانی شرکت هانجین (Hanjin Shipping Company)
کشتیرانی هانجین در سال ۱۹۶۶ در کشور کره جنوبی تأسیس شد. این خط کشتیرانی دارای ۱۰۱ کشتی و ۶۱۸/۱۹۳ TEU می باشد. هانجین در ۳۵ کشور و با تعداد ۵۸۰۰ نیروی انسانی خدمات حمل دریایی را انجام می‌دهد.

هانجین، شرکت خوشه ای کره ای است، که در زمینه ارائه خدمات لجستیک، ترابری دریایی، مدیریت فرودگاه و شرکت هواپیمایی، کشتی سازی، خدمات هتل داری و گردشگری فعالیت می نماید و در حال حاضر دارای ناوگان پیشرفته ای از کشتی های کانتینری، راه ها و شبکه لجستیک پیشرفته و ترمینال های مهم، در سراسر جهان می باشد.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر سئول، کره جنوبی قرار دارد، همچنین دارای ۲۱ دفتر خدماتی در کشورهای مختلف می باشد. سهام شرکت هانجین در بازار بورس کره معامله می شود.این شرکت هم اکنون در فهرست فورچون جهانی ۵۰۰ ذکر شده است. بزرگ ترین شرکت تابعه هانجین، شرکت هواپیمایی کره می باشد.

 

کشتی

 


۱۲- حمل دریایی توسط کشتیرانی شرکت OOCL) Orien Overseal Container Lines)
این خط کشتیرانی دارای ۱۰۶ کشتی است و ظرفیت TEU آن ۵۷۱۹۱۴، TEU است.

 

کانتینر

 


۱۳- حمل دریایی توسط کشتیرانی شرکت امارات UASC) United Arab shipping company)
این خط کشتیرانی دارای ۵۶ کشتی و ۵۴۰۳۷۸ TEU است.

 

کشتی

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

اشتراک گذاری